رنگ سبز بهاری در دکوراسیون منزل

رنگ سبز بهاری در دکوراسیون منزل

در دنیای طراحی و دکوراسیون داخلی رنگ‌ها معنی و مفهوم خاصی دارند که با به‌ کارگیری آن‌ها در فضای داخلی، معنای جدیدی به محیط اطراف می‌دهیم. در این سری از رنگ‌ها می‌خواهیم از رنگ سبز صحبت کنیم که نشان‌دهنده شروع فصل بهار و به همراه آن امید و سرزندگی است. استفاده از این رنگ در منزل آرامش و راحتی را در افراد به وجود می‌آورد و باعث می‌شود افراد مدت زمان زیادی در این مکان بمانند.

رنگ سبز مبلمان

یکی از بهترین انتخاب‌ها برای حضور رنگ سبز در منزل، مبلمان است چراکه این وسیله بخش زیادی از فضا را پر می‌کند و تاثیر زیادی در فضا می‌گذارد. پیشنهاد می‌کنم وقتی از رنگ سبز در هر محیطی استفاده می‌کنید حتما در کنار آن با رنگ دیگری مانند طوسی یا سفید ترکیب کنید تا موجب آزار ساکنین خانه نشود.

تاثیر رنگ سبز در فضا

بیشتر مردم به رنگ سبز علاقه دارند و با دیدن این رنگ ناخودآگاه به یاد طبیعت می‌افتند. رنگ سبز احساس آرامش و نشاط را در فضا و میان افراد منتقل می‌کند. توصیه می‌کنم اگر به این رنگ علاقه دارید یکی از دیوارهای اتاق نشیمن را رنگ سبز کنید تا انرژی و شادابی را به شما منتقل کند و دکوراسیونی منحصر به فرد داشته باشید.

رنگ سبز در اتاق خواب

یکی از ویژگی‌های رنگ سبز حس آرامش است و به همین دلیل انتخاب خوبی برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب است. اگر طراح اتاق خود هستید و می‌خواهید در فضایی دلنشین استراحت کنید پیشنهاد می‌کنم از رنگ سبز برای دکوراسیون اتاق خواب‌تان استفاده کنید به عنوان مثال دیوارهایتان را رنگ کنید یا روتختی سبز رنگ تهیه کنید.

حضور رنگ سبز در سرویس بهداشتی

یکی دیگر از فضاهایی که نیاز به رنگ آمیزی و ترکیب آن با رنگ سفید دارد، سرویس بهداشتی است. شاید کم‌تر کسی به فکر طراحی دکوراسیون این فضا باشد اما شما با این ترفند سلیقه و توجه خودتان را به تمامی بخش‌های خانه نشان می‌دهید.

گاهی وقت‌ها برای تغییر فضای منزل می‌توانیم از رنگ‌های مختلف کمک بگیریم و حال و هوای متنوعی را ایجاد کنیم. به شما پیشنهاد می‌کنم برای تغییر و تحول در آشپزخانه حتما کابینت‌های رنگی انتخاب کنید و متناسب با آن وسایل آشپزخانه‌تان را بچینید. انتخاب رنگ سبز حس دلنشینی را در محیط منتقل می‌کند که از حضور در این فضا خسته نمی‌شوید.

بعضی وقت‌ها باید از رنگ‌های تکراری و همیشگی دوری کرد و با ترکیبات رنگی مختلف فضای متفاوت‌تری را تجربه کنیم تا زندگی شیرینی داشته باشیم.