بهترین فرش را برای دکوراسیون منزل انتخاب کنید

بهترین فرش را برای دکوراسیون منزل انتخاب کنید

فرش به عنوان یکی از وسیله‌های مهم و پوشاننده برای فضای دکوراسیون داخلی منزل است. یکی از نکات مهم  برای انتخاب فرش و جلوه‌ی آن در فضا، طرح و نقش آن‌هاست. فرش‌ها انواع مختلفی دارند مانند فرش سنتی، مدرن، فانتزی یا ایرانی هستند که مطابق سلیقه و نوع دکوراسیون خود آن را خریداری کنید. امروز می‌خواهیم در این مطلب شما را با انواع فرش‌ها در چیدمان‌های مختلف آشنا کنیم و نکاتی را درمورد نحوه پهن کردن آن‌ها به شما توضیح دهیم.

یکی از دغدغه‌های اساسی و مهم در تهیه فرش منزل، ابعاد و اندازه آن در فضاست. انتخاب فرش مناسب با فضایی که داریم کاری سخت است اما شما با قوانینی که وجود دارد به راحتی می‌توانید فرش مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. به گفته طراحان یکی از قوانین این است که فرش باید به اندازه‌ای باشد که در اتاق نشیمن تا زیرپایه‌های جلوی مبل پهن شود تا دکوراسیون یکدست و هماهنگ باشد.

اما باتوجه به گفته بالا دیده می‌شود که در بعضی از چیدمان‌ها پایه‌های مبل و صندلی روی فرش هستند و باعث می‌شود تا وسایل و مبلمان به هم متصل شوند. توصیه می‌شود تا مناسب با کف منزل خود و نوع دکوراسیونی که دارید از این قوانین پیروی کنید.

فرش‌های ایرانی، گلیم و جاجیم رنگ و لعاب خاص خودشان را دارند. رنگ‌های پرحرارت و پرانرژی این فرش‌ها حس و حال دیگری در خانه ایجاد می‌کند که بیننده را به دکوراسیون شما خیره می‌کند. پیشنهاد می‌کنم اگر شما هم علاقه به ایرانی و اصالت ایرانی دارید حتما از فرش‌های بی‌نظیر ایرانی در دکوراسیون منزل استفاده کنید. حضور این فرش‌ها در منزل نشان از شخصیت و هنر ایرانی دارد که به ما و چیدمان ما ارزش می‌دهد.

فرش ایرانی به دلیل نقش و طرحی که دارد یکی از پرطرفدارترین نوع فرش‌ها است. اما امروزه باوجود فرش‌های فانتزی و مدرن در بازار افراد بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. ویژگی فرش‌های مدرن سادگی است که با بیشتر دکوراسیون‌ها هم‌خوانی دارد.

حضور فرش در دکوراسیون منزل موجب زیبایی و جلوه‌ی دکوراسیون منزل ما می‌شود چراکه عنصری زینت دهنده برای آراستن خانه است. پس از درخشش آن‌ها در بخش‌های خانه استفاده کنید.