با اصول فنگ شویی در خانه تکانی آشنا شوید!

با اصول فنگ شویی در خانه تکانی آشنا شوید!

حتما شما هم با واژه فنگ شویی آشنا هستید و کم و بیش از اصول و قواعد آن آگاهی دارید. اما دانستن اطلاعات دقیق در این زمینه شما را برای داشتن خانه‌ای ایده آل و آرام یاری می‌کند. با نزدیک شدن به عید نوروز و شور وشوق عجیبی که در بین ما ایرانیان برای این عید باستانی وجود دارد به شما کمک می‌کند تا با رعایت اصول مهم در زمینه فنگ شویی به استقبال از بهار و جشن عید نوروز برویم.

اصول اولیه نظم و پاکیزگی

همیشه پاکیزگی و منظم بودن ارتباط مستقیمی با آرامش دارد و هماهنگی خاصی را ایجاد می‌کنند و رعایت این قاعده در راس فهرست فنگ شویی قرار دارد. برای داشتن انرژی مثبت در فضای داخلی سعی کنید وسایل اضافی که مدت‌ها استفاده نمی‌شوند را از خانه دور کنید تا ناهماهنگی آن‌ها در انرژی فضا تاثیرگذار نباشند. این ایام زمان مناسبی برای خانه تکانی است پس همین حالا شروع کنید و انرژ‌های مثبت را به منزل‌تان وارد کنید.

جایگاه مناسب مبلمان در دکوراسیون ما

یکی از قواعد دیگر در فنگ شویی خالی نگه داشتن فضای خانه است به طوری که از وسایل اضافی و شلوغ دوری کنید تا فضای داخلی شما دل‌ بازتر باشد و به شما آرامش‌ خاطر بدهد. برای ایجاد تغییر دکوراسیون به محل قرارگیری مبلمان دقت کنید تا با انتخاب محل مناسب فضای شما را دگرگون کنند.

به رنگ فضاها دقت کنید!

رنگ در دکوراسیون داخلی به صورت مستقیم بر روحیه افراد تاثیرگذار است چراکه انتخاب برخی از رنگ‌ها ممکن است آرامش شما را برهم زنند و انرژی مثبت را از شما بگیرند. در کنار رنگ برای فضای داخلی از نور آن غافل نشوید و سعی کنید در طول روز از نور طبیعی فضای اتاق نشیمن یا بخش‌های دیگر را روشن کنید و می‌توانید هنگام غروب با تابش نورهای سقفی و دیواری محیط اطراف را نورانی کنید. حتی برای زیبایی هرچه بیشتر فضا از شمع برای روشنایی در بخش‌هایی دیگر خانه استفاده کنید که انرژی مثبتی را در فضا پخش می‌کنند.

از آینه در چیدمان خود استفاده کنید.

یکی از عناصری که می‌توان در فضای داخلی استفاده کرد تا انرژی مثبت را ایجاد کنند آینه‌ها هستند. در فنگ شویی شکل آینه‌ها تاثیر زیادی در فضا می‌گذارد به عنوان مثال اگر از آینه‌های مسطح و محدب استفاده کنید  انرژی‌های منفی را از بین می‌برید و انرژی‌های مثبت را به همه بخش‌ها منتقل می‌کنید. یکی از ویژگی‌های آینه‌های گرد در دکوراسیون، حفظ انرژی مثبت است که پیشنهاد می‌کنم از حضور آن‌ها در منزل غافل نشوید.

با گیاه آپارتمانی انرژی مثبت را در فضا منتقل کنید!

حضور گیاهان آپارتمانی در چیدمان ما جریانی از انرژی‌های مثبت و زیبایی را در فضا ایجاد می‌کنند که در روحیه افراد تاثیر مطلوبی می‌گذارد. شما می‌توانید در هر گوشه‌ای از فضای خالی که دارید انرژی مثبت را افزایش دهید تا حس و حال فضا را تغییر دهید.

ما در این مطلب تلاش کردیم تا شما را با بخشی از اصول اولیه فنگ شویی در منزل آشنا کنیم تا با تغییرات جزئی و اساسی در منزل حس و حال خوبی را برای دکوراسیون‌تان ایجاد کنیم و با دلی خوش به استقبال از بهار بروید.