استفاده از کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون

استفاده از کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون

یکی از روش‌هایی که با آن می‌توان دکوراسیون منزل را عوض کرد و حال و هوای جدیدی را ایجاد کنیم، استفاده از کاغذ دیواری است. انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب دکوراسیون و چیدمان منزل ظاهر دکوراسیون شما را تغییر خواهد داد. وقتی می‌خواهیم کاغذ دیواری انتخاب کنیم باید به طرح، رنگ، کیفیت و قابل شستشو بودن آن دقت کنیم تا به سادگی خانه‌ای زیبا داشته باشیم.

کدام دیوارها را کاغذ دیواری کنیم؟

قبل از انتخاب هر نوع کاغذ دیواری ابتدا به مساحت خانه و فضای موردنظر فکر کنید تا با شناخت کامل بهترین را انتخاب کنید. اگر خانه‌ای بزرگ دارید و می‌خواهید دل‌باز نشان دهید از دو نوع رنگ مخالف روشن و تیره برای دیوارها استفاده کنید تا با ترکیب هم فضای وسیع‌تری داشته باشید. در نظر داشته باشید که در خانه‌های کوچک تمام دیوارها را کاغذ دیواری نکنید چراکه خانه را کوچک‌تر نمایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنم دیواری که از همه مهم‌تر است و دید کامل دارد را کاغذی با طرح روشن انتخاب کنید تا فضای متفاوت و دل‌بازتری را به شما بدهد.

اگر قصد دارید خانه‌تان را کاغذ دیواری طرح‌دار کنید پیشنهاد می‌کنم در کنار دیواری که طرح گل‌دار انتخاب کرده‌اید، دیوار روبرو یا کناری آن را راه راه استفاده کنید تا با ترکیب هم تغییری اساسی به فضای داخلی بدهید. همانطور که در تصویر می‌بینید انتخاب صحیح و مناسب چقدر در نوع چیدمان و دکوراسیون ما تاثیرگذار خواهد بود.

یکی از روش‌های تزئین دیوار اتاق‌خواب استفاده از کاغذ دیواری‌های متنوع است. شما با استفاده از این روش علاوه بر اینکه روحیه تازه‌ای به اتاق می‌دهید از دیوارهایتان محافظت می‌کنید و به راحتی قابل شستشو هستند. بیشتر افراد طرح‌های ساده و روشن را برای اتاق‌خواب انتخاب می‌کنند اما همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید کاغذ طرح‌دار با رنگ‌های زمینه تیره هم جلوه‌ای متفاوت و شیکی به اتاق می‌دهد.

امروزه با کوتاه شدن سقف‌های خانه‌های جدید، پیشنهاد می‌کنم از کاغذ دیواری‌های راه‌ راه برای کشیده‌تر شدن فضای اتاق نشیمن خود استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که بیشتر مواقع از این طرح برای یک دیوار استفاده می‌کنند تا اغتشاش بصری ایجاد نشود.

گاهی وقت‌ها برای داشتن دکوراسیونی ممنحصر به فرد باید ایده‌های خلاقانه داشت تا طراحی فضا به چشم آیند. در این دکوراسیون با انتخاب دو دیوار کنار هم و کاغذهای یک رنگ با طرح‌های متفاوت و زیبا فضای دلنشینی به اتاق نشیمن داده است که زیبایی آن را چند برابر می‌کند.

شما براساس سلیقه خودتان می‌توانید از کاغذ دیواری‌ها استفاده کنید و از چیدمان خود لذت ببرید.